מורידים שירים מהרשת – צריכת תכנים מעולם לא הייתה יעילה יותר

צריכת תכנים בידוריים כאלו ואחרים (מוזיקה, סרטים, סדרות טלוויזיה ואפילו ספרים דיגיטליים) באמצעות רשת האינטרנט הפכה אותנו לצרכני בידור שונים בתכלית ממה שהיינו רק לפני עשר או עשרים שנים. רבים מאיתנו (ומרבית הצעירים שבינינו) צורכים באמצעות הרשת תכנים רבים מדי שבוע, בין אם בחינם או שבתשלום סמלי כזה או אחר. אנחנו מתעניינים וחווים אינספור סוגים שונים של תכנים בידוריים, אשר מקורם באינספור יוצרים והפקות שונות, החל מהסרטים הגדולים של תעשיית הקולנוע בהוליווד, ועד קטעי "יו טיוב" מקוריים ומשעשעים של אנשים פרטיים ו"חובבניים".

ספציפית, האופן בו אנו צורכים מוסיקה השתנה מן הקצה אל הקצה בזכות הרשת, ובעיקר בזכות אתרי ווידיאו כאלו ואחרים, ובראשם כמובן "יו טיוב".

"יו טיוב" כמקור מידע, ערוץ בידורי ואפילו כמתנות מקוריות

ערוצי תכנים ווידיאו, דוגמת האתר הגדול והמפורסם בעולם בתחום זה – "יו טיוב", מספקים כיום תכנים ברשת למיליונים רבים של אנשים מדי יום ביומו. באתרים אלו ניתן על פי רוב למצוא את הכל כולל הכל, החל משירים ומוזיקה מכל סוג ועד לסרטוני ווידיאו פרטיים, כאלו אשר מקורם מהטלוויזיה או הפקות כאלו ואחרות ועוד.

"יו טיוב" החל משמש כמקור מידע של ממש, כאשר בכל חיפוש כיום ברשת ניתן לבקש לראות את תוצאות אותו חיפוש ב"יו טיוב", מה שאנשים רבים בוחרים לעשות. תרכני האינטרנט הבינו כי לאתרי סרטונים שונים יש הרבה מאוד מה להציע להם, וכי הם משמשים כמקור מידע וויזואלי פורה ביותר, וראשון במעלה מבחינת חשיבותו.

כמובן שהשימוש המקורי והראשון של אתרים כאלו היה ונשאר בידורי מטבעו. ניתן למצוא כיום כמעט כל סוג של תוכן בידורי באתר דוגמת "יו טיוב", החל מכל שיר עליו רק ניתן לחשוב (כולל אלו אשר אין להם ווידיאו קליפ), ועד לסרטוני הסברה מקצועיים בכל נושא שבעולם.

גדולתם של אתרים שכאלו, ושל האינטרנט בכלל, הוא כי הם משמשים הן כמקור המידע היעיל והמקיף ביותר שהעולם ידע אי פעם, והן כמקור אולטימטיבי ובלתי נדלה לצריכת תכנים בידוריים שונים.

"יו טיוב" יכול אפילו לשמש אותנו באופנים בלתי צפויים. היצירתיים שבינינו יכולים לקחת את "יו טיוב" ולהשתמש באתר על מנת להעניק מתנות מקוריות ומעניינות למישהו הקרוב אלינו – אנחנו יכולים להעלות למשל סרטונים אישיים כאלו ואחרים (לצורך העניין – להעלות סרטוני ברכות מושקעים בתור מתנות ליום הולדת, חתונה, יום נישואין או כל מאורע משמח אחר…), ולחלוק את המחווה שלנו עם כל העולם.

לסיכום, אתרים דוגמת "יו טיוב" מסייעים להמשיך ולשנות את העולם עוד ועוד מיום ליום, ומצעידים אותנו במהירות אל העתיד…