המהפך של הורדת שירים מיוטיוב

כדי להסביר, איך הגענו למצב שבו כל אחד יכול לבצע הורדת שירים מיוטיוב, יש לחזור קצת על ההיסטוריה של הורדת המוזיקה מהאינטרנט – בהתחלה היו לא מעט אתרי אינטרנט ותוכנות, שיצרו קשר עם חברות אחסון אתרים, לרוב בעולם השלישי – כדי לאחסן עליהם כמויות עצומות של שירים להורדה, וכך הגולשים היו מתחברים אל דומיין מסוים, מורידים את השיר למחשב – ונהנים. בהמשך, עקב מאבקים משפטיים התעשייה של הורדת המוזיקה השתנתה לחלוטין, וכמעט נעלמה מבחינה פיראטית – ואז הגיע יוטיוב ושינה לחלוטין את כל כללי המשחק. עכשיו כל אחד יכול ליהנות משירים בהאזנה ישירה, עם חיבור פשוט לאינטרנט – כולל גם צפייה בקליפים, בתוכניות, ואף בסדרות שלמות שהועלו ליוטיוב – והכל לפי חוק ולפי רישיון.

אז איך אפשר להוריד?

באופן עקרוני ורשמי, התהליך של הורדת שירים ביוטיוב לא מתבצע מהאתר עצמו. האתר כולו מאפשר לצפות ולשמוע את השירים אך ורק בצפייה ישירה. אבל מה קורה במצב שבו אתם מאד אוהבים שיר שמצאתם ביוטיוב ורוצים להוריד אותו למחשב? הסיבות להורדה יכולות להיות מגוונות – אתם רוצים לשמוע אותו בנגן המוזיקה שלכם, אתם רוצים לצרוב דיסק לחבר, או שאתם רוצים להכין דיסק מיוחד עם שירים לכבוד אירוע כמו חתונה או בר מצווה. ברור שאתם לא תחפשו שוב חברות אחסון אתרים שעליהן יש שירים. אתם מחפשים פתרון פשוט יותר – ולכן הורדת שירים מיוטיוב היא האופציה העדיפה.

באופן עקרוני, יש היום לא מעט תוכנות שמאפשרות להוריד שירים או קליפים שלמים מיוטיוב. אלא שתוכנות אלו דורשות ידע טכני מסוים, ולא לכולם יש אותו. האפשרות השנייה היא הרבה יותר נוחה -  כניסה אל דומיין של אתר, שמאפשר לבצע הורדת שירים מיוטיוב באופן אוטומטי.

איך זה מתבצע? האתר מציג לכם רשימה של קליפים ושירים שונים להורדה. אתם פשוט לוחצים על הקליפ שאתם רוצים, ומכאן אתם תועברו ללינק מיוחד, שיוריד בסופו של דבר את השיר אל המחשב שלכם. מדובר פשוט בקיצור של התהליך שאפשר לבצע בעצמכם דרך תוכנה או דרך אתרים מיוחדים אחרים – רק שכאן אתם לא נדרשים לבחור את איכות ההורדה, להדביק לינקים להורדה וכיו"ב. פשוט לוחצים על הקליפ או השיר שאתם רוצים – והוא מתחיל לרדת אל המחשב.

וכמה אפשר להוריד?

כאן מגיע החלק הטוב ביותר של הורדת שירים מיוטיוב – אין באמת הגבלה על כמות השירים שאתם יכולים להוריד מיוטיוב. אתם יכולים לבחור להוריד רק שיר אחד, ואתם יכולים להתחיל להוריד עשרות שירים שונים. חשוב לציין, שהפעילות עצמה היא חוקית – ואין בעיקרון איסור על הורדת שירים מיוטיוב באמצעות תוכנות או אתרים שונים – כך שאתם יכולים להוריד כמות גדולה של שירים, לעשות בהם שימוש ככל שתרצו, והכל בלחיצת כפתור אחת פשוטה.