הורדת מוזיקה, סרטים ותמונות מהרשת באופן חוקי ולגיטימי

מזה יותר מעשור, יותר ויותר אנשים צורכים את המדיה שלהם דרך האינטרנט, במקום באמצעים אחרים. הורדת מוזיקה היא הדוגמה הבולטת ביותר (כמו גם סרטים וסדרות טלוויזיה), כאשר רבים מאיתנו כבר לא ממש זוכרים מה זה בדיוק אומר לקנות מוזיקה בדיסק או אלבום בחנות. כך, אינספור אתרים בכל שפה אפשרית מאפשרים לנו כיום להוריד מוזיקה, סרטים, תמונות ועוד, בדרך כלל בלי לשלם אגורה אחת שחוקה.

בין אם אנחנו מנסים להוריד מוזיקה על מנת להאזין לה בזמננו הפנוי, תמונות כאלו ואחרות לצורך עיצוב אלבום דיגיטלי כמתנה, אלבום תמונות אישי או מצגת ללימודים או מקום העבודה או סרט חדש שזה עתה יצא, בעת האחרונה יותר ויותר סביר שניתקל בקשיים כאלו ואחרים, הנובעים רובם ככולם מהעובדה הפשוטה כי מרבית הורדת המדיה הזו הינה בלתי חוקית, על פי חוקיהן של מרבית המדינות. חוקי זכויות יוצרים הקיימים במרבית המדינות, וגם בישראל, נועדו למנוע ממשתמשי האינטרנט מלהוריד בחינם תכנים שונים, הן מתחום המוזיקה, הסרטים והטלוויזיה, תמונות ועוד. כיצד בכל זאת ניתן להוריד את כל התכנים הללו בלי לשלם יותר מדי עבורם?

ובכן, החדשות הטובות הן כי אכן ניתן למצוא את מרבית התכנים בהם אנו מעוניינים, בלי תשלום בכלל או על ידי תשלום מינימאלי וזניח.

נתחיל עם תמונות – עבור אלבום תמונות דיגיטלי, מצגת או כל מטרה אחרת, ניתן למצוא אינספור תמונות באינטרנט של כל דבר אפשרי, אשר הינן מוגדרות כ"תמונות חופשיות", תמונות המיועדות לשימוש הציבור הרחב, ללא כל תשלום. בנוסף, ניתן למצוא אתרים ומקורות מידע רבים ברשת המציעים מגוון תמונות איכותיות ואף מקצועיות, תמורת מנוי הכרוך בתשלום זניח ביותר.

בכל הנוגע למוזיקה, סרטים וסדרות טלוויזיה, כבר ייתכן כי ניאלץ לשלם מעט יותר מאשר עבור תמונות. אך גם כאן, מדובר בסכומים זניחים לחלוטין. תמורת אגורות ספורות ניתן להוריד כל שיר וגם את מרבית הסרטים והסדרות הקיימים כיום ברשת, באופן חוקי, לגיטימי ומהיר ביותר.

בנוסף, עבור מי שמוכן להסתפק בצפייה ישירה ולא בהורדה של ממש (כך שהקובץ עצמו אינו נשמר על המחשב שלנו, אלא אנחנו פשוט מקבלים גישה למשך פרק זמן מסוים לצפות בתוכן זה ישירות באינטרנט), יכול למצוא את כל התכנים שבעולם במחירים נמוכים ביותר. רשתות כמו "נטפליקס" ודומותיהן מאפשרות גישה לצפייה ישירה בכל הסרטים והסדרות שבעולם, כמו גם האזנה למוסיקה רבה, באמצעות מנוי אשר עולה כמה דולרים בודדים מדי חודש. בהחלט מחיר סביר עבור המבחר המוצע..

לסיכום, צריכה של תכנים שונים בדמות מוסיקה, סרטים, סדרות ותמונות, הינה אפשרית באינטרנט גם באופן חוקי ולגיטימי ביותר, תמורת תשלום זעום וזניח של שקלים או דולרים בודדים בלבד. בהתחשב באפשרות הזו, ייתכן כי לא כל כך נורא לשלם עבור תכנים באינטרנט…