הורדת מוזיקה באינטרנט – עוד הוצאה שניתן לחסוך

החיים השוטפים של כולנו מלאי הוצאות בימינו יותר מאשר אי פעם בעבר. בין אם מדובר בהוצאות מחויבות המציאות דוגמת קניות בסופר, שכר דירה או שתלים אצל רופא השיניים, ובין אם מדובר בהוצאות על מותרות – כמעט כולם מסכימים כיום כי רמת ההוצאות הממוצעת לנפש בישראל הינה גבוהה מאוד, מה שמקשה על כולנו את החיים. בעוד כולם מנסים ללא הרף למצוא פתרונות לבעיה זו, עולה השאלה – מה אנחנו יכולים לעשות בעצמנו, על מנת להתחיל ולקצץ בהוצאות האישיות שלנו או של בני משפחתנו?

ישנם אולי מקומות רבים בהם ניתן לחסוך כסף, אך כאן ברצוננו להמליץ על חיסכון אחד קטן ופשוט – החיסכון שברכישת דיסקים – מוזיקה, סרטים וכד'.

מזה כמה שנים טובות, מאז כניסתו של האינטרנט לחיים של כולנו, קיים פתרון חלופי די טוב עבור מי שמעוניין בתכנים בידוריים שונים דוגמת מוזיקה, סרטים, סדרות טלוויזיה ועוד, אך אינו מעוניין לשלם ולרכוש את אותם תכנים על גבי דיסקים. הכוונה היא כמובן להורדת התכנים האלו מן הרשת. אמנם במרבית המקרים מדובר בפתרון בלתי חוקי בצורה במידה כזו או אחרת, אך ניתן למצוא גם מספיק מקומות ברשת מהם חוקי להוריד את אותם תכנים, או לצרוך אותם אונליין (למשל – אתרים של צפייה ישירה או השמעת מוזיקה אונליין וכד'..). היתרונות של צריכת התכנים הללו אונליין או הורדתם באמצעות תוכנות הורדה כאלו ואחרות הם רבים וברורים – בראש ובראשונה עומד הנושא הכספי – במקום לשלם עשרות שקלים עבור כל דיסק או די.וי.די אנחנו מקבלים את אותו תוכן חינם אין כסף, מה שיכול להוות חיסכון משמעותי עבור צרכני מדיה מושבעים אשר נוהגים לקנות סרטים ו/או מוזיקה על בסיס קבוע (ויש לא מעט כאלו..). מלבד לחיסכון הכספי מדובר כאן גם ברמת נוחות גבוהה ביותר – אתם לא צריכים להתחיל לחפש במגוון חנויות את הדיסק המסוים שאתם רוצים עד שתיפלו על החנות אשר מחזיקה אותו במלאי. למעשה, אתם אפילו לא צריכים לקום מן הכיסא – רק מוצאים את האתר המתאים, מורידים תוכנת הורדה כזו או אחרת, ותוך כמה שעות יהיה לכם את הדיסק שכל כך רציתם.

הורדת שירים או תכנים בידוריים אחרים ברשת אינה מסובכת כלל. כל אחד יכול לעשות זאת, אך עם זאת יש לקחת בחשבון כי ייתכן וזה לא בהכרח ילך כל כך בקלות בהתחלה – יש להוריד תוכנת הורדה, ללמוד את הממשק הבסיסי שלה (מה שלא אמור להיות מסובך כלל..), ולהתחיל להפעיל אותה. גם אם אתם מעט מתעכבים או אם אתם מתקשים למצוא אתר להוריד ממנו את התוכן בו אתם מעוניינים – שווה להתמיד במאמץ. בסוף זה ישתלם לכם, ובגדול.

לסיכום, אין צורך כרגע לוותר על קניות בסופר, רופא שיניים ושתלים מיוחדים או כל הוצאה הכרחית אחרת. לפחות כרגע, ניתן לחסוך כסף בדרכים אחרות ופשוטות יותר…